Thursday 21st February 2019,
Ramazan İKİLİ

hakkımda

IMG_7272Ben Ramazan İkili ve evet ramazan ayında doğmuşum. 

İstanbul Fatih doğumluyum. Ancak aslen Orduluyum. 

Hayatım biraz sallantılı geçti diyebilirim. Lise için sınava girerken gitmek istediğim herhangi bir lise yoktu. Amaçsızdım yani. Herhalde bu nedendendir ki Ordu Fatih anadolu lisesinde yabancı dil bölümünde okurken Fatsa Anadolu lisesinde sözel bölümünden mezun oldum. Üniversite sınavına girerken de istediğim herhangi bir bölüm yoktu. Acı bir gerçektir ki bu kadar amaçsız olmak rahat yapıyor insanı. Lys sınavından sıkılıp erken çıkmıştım. Sonraki sende de vakit kaybı olur diye hazırlık yapmadım. 

kapak2

Gel gelelim şu anda Atatürk üniversitesi iletişim fakültesinde radyo televizyon sinema bölümü okuyorum. Son aylarım aslında. Dersleri geçebilirsem mezunum. Fotoğrafta (üstte) gördüğünüz gibi bir masam var. Final cut, after effects gibi kurgu, efect programlarını kullanıyorum. Fotoğraf makinem, ki kendisine Jennifer derim, benim en büyük hobim. O bir tutku benim için.   

Teorik derslerden her zaman nefret ettim. Çünkü ben pratik adamıyım. Bir şeyi yaparak öğrenmek en güzel yoldur. Zor olabilir. Ama zor yol her zaman daha iyidir. Hem eğlencelidir hemde sağlam öğrenirsin.

Bana her zaman ileride bu düşüncelerin değişecek diyen insanlarla karşılaşıyorum. İllaki değişen düşüncelerim olur. Sonuçta herşey,herkes değişir. Değişim kaçınılmazdır. Özellikle de bu çağda. Ama ben pek düşüncelerimin değişeceğini sanmıyorum.

İnsanların ne söylediklerini hiçbir zaman umursamam. Benim için yapılan şeyler önemlidir. Herşeyi söyleyebilirsiniz ama sadece istediğiniz şeyleri yaparsınız. 

Şans diye birşey de yoktur. Emek vardır. Zeka vardır. Çalışmak vardır. Çalışmanın sonucu başarı gelir. Hiçkimse çalışmadan başaramaz. Ben başaramadım. Başarılı bir öğrenci olduğum söylenemez. Çok pişmanlıklarım var geçmişte. Ama bizi biz yapan şey geçmişimizdir. Böyle teselli ediyorum kendimi belki de… 

Hayattım da kendine örnek aldığım pek kimse olmadı diyebilirim. Çünkü herkeste bir eksik gördüm. Çok eleştirdim. Bu yüzden kaldığım yurtlarda (orta ikiden beri evden ayrıyım) belli bir zaman sonra müdürlerle aram hep bozulurdu. 

Yazıya başlarken amacım kısaca kendim hakkında birşeyler yazmaktı aslında. Ama bayağı yazmışım aslında. Nereye bağlayacağımı da unuttum. Gevezeyimdir de biraz. 

Okuduğum bölüme gelirken hareketli olur diye gelmiştim. Puanım da zaten  bir bu bölüme birde e.a dan kamu yönetimi, yönetim bilişim sistemleri gibi bölümleri tutuyordu. (İyiki bu bölüme gelmişim.) İkinci sınıfta okulu bırakmayı düşünüyordum. İlk iki yılım yok diyebilirim yani. Üçüncü sınıfta ısınmaya başladım hem okula hemde bölüme. Ki ikisi doğru orantılı. Ordu Altaş TV’de stajımı yaptım geçen yaz. Geçtiğimiz hafta da okuduğum bölümdeki son vizelerim bitti. Mayıs sonunda da okul bitecek zaten. 

Okul bittikten sonra ne yapacaksın diye soruyorlar hep. Açıkçası ne yapacağım bilmiyorum. Yaşayarak göreceğiz. Ama çalışacağım iş kesinlikle okuduğum bölümle alakalı olacak. Daha çok kurgucu olmak istesemde muhabir de olmak isteyebilirim aslında. Aslında hepsi eğlenceli. Ortamı iyi olan bir kanalda rejide de çalışabilirim. Aslında zor bir karar çünkü hepsini biliyorum. Hepsini yaparken eğleniyorum. Neyse artık o zaman hangisini daha çok istersem. 

edit: okul bitti. işsizim 🙂

edit: editlenecek çok şey var 🙂